2021-03-10 11:46:43• hírek • m4sport.hu/Szatmár.ro

A Porto és a Dortmund is kvalifikálta magát a BL-negyeddöntőbe

Két mérkőzést is rendeztek kedden este a labdarúgó Bajnokok Ligájában: A Juventus az FC Portót fogadta hazai pályán, míg a Borussia Dortmund a Sevillával csapott össze.

A nyolcaddöntő első találkozóján az FC Porto hazai környezetben 2–1 arányban győzte le a torinóiakat.

A kedd esti találkozón jól kezdett a Juventus, az első percek után azonban a Porto rendezte sorait és veszélyes kontratámadásokat vezetett, az egyik végén pedig büntetőhöz jutott és 20 perc után vezetett. A torinóiakat megzavarta a gól, feszülten, rengeteg hibával játszottak és az első félidőben nem tudtak mit kezdeni a portugálok feltolt védekezésével. A fordulás után nagyot fordult a meccs képe, a Juventus gyorsan egyenlített, majd emberelőnybe került és még a félidő közepe előtt Federico Chiesa második találatával átvette a vezetést.

A rendes játékidő folytatásában nagy fölényben volt a hazai együttes, ám nem tudott újra betalálni, így a hosszabbítás következett. A ráadás első felében csapkodó és durva volt a játék, a másodikban viszont egy szabadrúgásból Sergio Oliveira ismét gólt rúgott, amire hiába válaszolt gyorsan a Juve, a két idegenben szerzett gól a Porto továbbjutását eredményezte.

Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő:

• Juventus (olasz) – FC Porto (portugál) 3-2 (0-1, 2-1, 2-1) – hosszabbítás után.
    gólszerzők: Chiesa (49., 63.), Rabiot (117.)  illetve Sérgio Oliveira (19. – büntetőből, 115)
    Továbbjutott: a Porto, 4-4-es összesítéssel idegenben szerezett több góllal

A másik keddi mérkőzésen:

• Borussia Dortmund (német) – Sevilla (spanyol) 2-2 (1-0)
    gól: Haaland (35., 54. – a másodikat büntetőből), illetve En Nesziri (69. – büntetőből, 90+6.)
    Továbbjutott: a Dortmund, 5-4-es összesítéssel.

Szerda este további két mérkőzéssel folytatódik a kupasorozat: A Liverpool (angol) – RB Leipzig (német) találkozó visszavágóját ismét Budapesten rendezik, míg a Paris Saint-Germain (francia) – FC Barcelona (spanyol) összecsapás második mérkőzésére a francia fővárosban kerül sor. Mindkét találkozót 22 órától játszák.